1
TARİHÇE

1993 Nisan : Tes Konfeksiyon Ltd. Sti. Spor giyim ve aletleri ithalat satışı yapmak üzere Bati Konf. Ltd. Ortaklarından ve 3 jenerasyondur tekstil ticareti yapan Halaçoğlu ailesinden 3. jenerasyonu temsilcilerinden Taner, Erman, Soner Halaçoğlu kardeşler tarafından kuruldu.

1993 Kasım: İthalatı yapılan ürünlerin satışlarını yapabilecek örnek bir mağaza düşüncesi ile ilk mağaza Akmerkezin açılışı ile birlikte hizmete girdi.

1994 Temmuz: Sergio Tacchini ile 8 sene sürecek bir distributörlük anlaşmasının temeli atıldı ve ilk ürünler ithal edilerek dağıtıldı.

1995 Şubat: Zeiner, Schneider, Cacao, Elho, Rohner, Medico gibi kayak konusundaki dünya markalarıyla bazılarıyla halen devam eden distribütörlük anlaşmaları yapıldı.

1996 Ekim: Daha önce İthal edilen lisanslı T-Shirtleri Türkiye de üretmek için Türkiye de bir ilk gerçekleştirildi Space Jam filmi nin spor giyimlerini üretmek üzere dünya devi Warner Bros şirketiyle lisans anlaşması yapıldı. Bu anlaşma bir filmin spor giyim hakları için Türkiye de ilk yapılan anlaşma olması bakımından çok önem taşır.

1997 Mayıs: Space Jam filmindeki başarı nedeniyle Warner Bros ile tüm Looney Tunes karakterlerini kapsayan Lisans anlaşması yapıldı ve bu anlaşmalar daha sonraki senelerde yenilenerek halen sürmektedir.

1997 Haziran: Eastpak çantalarının Amerikadaki performansı izlenerek ve Avrupaya yeni yeni girmeye başlayan Eastpak markası ile halen devam eden antlaşmanın temelleri atıldı.

1997 Eylül: Disney ile lisans anlaşması yapıldı.

1998 Nisan: Bağdat Caddesinde, ikinci mağaza açıldı.

1998 Ekim: Fason olarak yapılan baskı ların 7 rengi geçememesi üzerine Türkiyenin ilk 12 renkli 25 istasyonlu Elexon baskı makinası ve fikse Amerikadan ithal edilerek baskı tesisi kuruldu.

1999 Nisan: The Walt Disney firması 1999 özel ödülünü lisansörü Tes Konfeksiyon Firmasına Verdi.

1999 Haziran: İmalatın tamamen içerde ve entegre olması için kesim, dikim, son ütü, ve İşleme makinaları alınarak üretime başlandı.

2000 Şubat: HS, Uvex, V de V, Dynamic ile distributörlük antlaşmaları yapıldı.

2001 Mart: Türkiye yüksek develasyon neticesinde krize girdi. Bir çok firma ödeme güçlüğüne düştü veya kapanmak zorunda kaldı. Daralan iç piyasa üretim kapasitemizi dolduramayınca ve sadece ithalata ve iç satışa dayalı şirketlerin bu tip krizlerde çok etkileneceği düşüncesiyle firma dinamiklerinin bir kısmının ihracata yöneltilmesi kararlaştırıldı.

2001 Nisan: VF Company Eastpak i satın aldı, ve Türkiye de Tes ile çalışmaya devam etme kararı aldı.

2001 Temmuz: İlk ihracat yapıldı daha sonra ABD, Almanya, Yunanistan, Holanda, İsrail, Fransa, İtalya, Rusya, Romanya, ülkelerine ihracat yapıldı. Bu gün şirket cirosunun % 35 i ihracat gelirlerinden oluşmakta ve döviz fiyatlarındaki aşarı değişkenlik şirketi etkilememektedir.

2002 Mart: Bülent Öztürk kaptanlığında Eastpak BMX ve Roller Skate team kuruldu, ve bir half pipe yaptırılarak okullarda, ve çeşitli eventler de gösteriler yapıldı. Istanbul okullarını kapsayan Road Show halen sürmekte.

2003 Nisan: Yelken ve deniz sporlarına ilginin başlaması ile Mayıs ayında Gill Marine ile distributörlük antlaşması yapıldı.

2004 Mayıs: Bodrum'da yapılan 2004 Dünya Laser Şampiyonasına Gill ve Sportive olarak co sponsor olundu.

2004 Mart: Reef ile distributörlük ve lisans antlaşması yapıldı.

2005 Haziran: NBA ile Lisans antlaşması yapıldı.

2005 Eylül: Reef de Eastpak ten sonra VF co tarafından satın alındı. Bu satın alma Tes ve Vf co nun büyüme potansiyeli olan şirketleri tespit etme konusunda aynı görüşte oldukları sonucuda çıkabilir. VF co Reef distributörlük ve Lisans anlaşmasını yeniledi.

2006 Nisan: Bodrum Turgutreis D-Marina çarşısında mağaza açıldı.

2006 Nisan: Gill Dragos Yelken yarışı ana sponsor olarak düzenlendi.

2006 Ekim:
Reef satışları 2006 yazın da VF co nun yeni kolleksiyonlar da eklemesinden sonra rekor artış gösterdi 2007 siparişleri % 110 büyüdü.

2006 Kasım: 2007 de vizyona girecek Transformers filmi için Lisans antlaşması yapıldı.

2006 Kasım: Eastpak road show 2002 yılından itibaren 38 okulda, 18 event de gösteri yaptı bunlar arasında Gençlik Fuarları, İstanbul Belediyesi, ve Red Bull ile on binlerce seyircili ortak çalışmalar yapıldı. Bir çok kez prime time de Nasyonal TV lere haber oldu.

2007 Ocak: Parakende Mağaza logoları SW Sportworks olarak değiştirildi.

2008 Ocak: Helly Hansen kendisine yapılan bir çok başvuru içerisinden Tes Konfeksiyon Ltd. yi Türkiye tek yetkili distribütör olarak seçti.

2008 Ekim: Palladium AVM de 330 metrekare alanda Sport Works mağazası açıldı . Tüm dünyadaki kriz Türkiyeyide etkiledi yeni yatırımlar sayesinde ciromuzda düşüş yaşanmadı.

2009 Nisan: Kriz etkileri azaldı tekrar büyüme odaklı yatırımlar için kararlar alındı.

2010 Ocak: Harbinger firması ile Türkiye tek distribütör anlaşması yapıldı.

2010 Mart: Helly Hansen firması yılın distribitoru olarak Tes Konfeksiyonu seçti.

2010 Kasım: Eastpak firması yılın distributeri olarak Tes Konfeksiyonu seçti.

2011 Kasım: Ak Batı AVM de 150 metrekare alanda Sport Works mağazası açıldı.

2011 Aralık: Hurley ve Micro, Bolle ile Tüm Türkiye tek yetkili distribitör anlaşmaları imzalandı.

2011 Aralık: Apple aksesuarları, Elektronik ürünleri ithalat ve dağıtım amaçlı Etis Iç ve Dış Ticaret kuruldu ve Zound Industries ile Urban Ears, Marshall, ve Coloud Kulaklıkları ile ilgili distribütör anlaşması yapıldı.

2012 Mart: Soğuk kış şartları nedeniyle ilk çeyrekte beklenenin aksine büyüme devam etti.

2013 Şubat: İsviçrenin konusunda Dünyadaki en önemli markalarından olan SIGG ile Türkiye tek distribiterliği anlaşması imzalamndı.

2013 Haziran:Bodrum Aveneu avm mağazası açıldı.

2013 Aralık: Ankara Next Level avm Sportworks mağazası, İstanbul Bu Yaka avm mağazası açıldı.

2014 Temmuz :İstanbul Akasya Avm de Sportworks mağazası hizmete girdi.

TES KONFEKSİYON LTD. ŞTİ. © 2015
Ana Sayfa
Hakkımızda
Tarihçe
Haberler
Sponsorluklar
Distribütörlüklerimiz
Eastpak
Helly Hansen
Hurley
Gill
Dainese
Colmar
Micro
Sportalm
Rohner
Harbinger
Mağazalarımız
İletişim